Dlho som si uvedomil, že rozvíjať návyk udržať veci v poradí,

Samozrejme, otec mal pravdu. Tam bol čas, keď som Ach, ako si ho pamätám!

…Stretli sme sa s priateľom po ukončení štúdia v Inštitúte ísť na výlet do Moskvy. Prišiel na letenky v cestovnej kancelárii. Začal vydávať papier, ako sa očakávalo, počítať peniaze, koľko je potrebné a potreby našich pasoch. Znova som, a pretiahnuť a priateľka znova… a hovorí, že v žalostné hlas, dobre, mala vzhľadom na jeho pas, aby sa matka a moja matka zabudol vrátiť a išiel na služobnú cestu. Ale zamestnanec cestovnej kancelárie – nie rozprávky hrdinka a žalostné hlas priateľ nemal žiadny vplyv na ženu. Bez pasu, bez vykonania ochraňoval želanie: do Moskvy sme išli. Nemôžete len tak nechať priateľa problémy!

V skutočnosti, priateľka jednoducho nenašla svoj pas doma: “Kde ste dali? Som si nikdy nevie…” Presne, nechcem dať čas. Môj otec je vedľa nej nebolo!

Dlho som si uvedomil, že rozvíjať návyk udržať veci v poriadku a na ich miesta – je to veľmi užitočné. A nie len pre seba ale aj pre druhých.

Napríklad, tam je ma niekam (v práci alebo doma), a na tomto mieste, že niekto by chcel vziať, moje oblečenie, alebo dokumenty. Len jeden hovor, a ja ti poviem, kde “horúce”. Ako v detskej hre “hot – cold”. Pretože od detstva boli vyškolení, aby sa vyčistiť svoje hračky pred spaním a pred príchodom hostí. Aby som bol úprimný, tento zvyk bol trochu ťažké. Hlboko, kdesi veľmi hlboko, ja tomu nerozumiem, “dobre, tak čo ak nie (jedálenské stoličky) som čistý, a bude robiť to zajtra…”

Ako ukázať deťom to, čo zvyk opatrne zaobchádzať veci a dokumenty v budúcnosti bude pre nich užitočné? Ako dať vidieť, že mama a otec nie sú na mysli, nie šikanovanie malé dieťa, a snažiť sa naučiť Ho-ro-Chi-mu? Ako pre detinské otázku: “Prečo potrebujem to?” nespĺňa štandard: “pretože som povedal, tak!”, a, napríklad, na odpoveď, takže dospelý človek, “Rastú – pochopiť!” Na túto tému môžete prečítať zaujímavý (detské tapety) článok “Vzdelávanie detí predškolského veku. Lekcie nezávislosti”.

Keď som sa stala matkou sám seba, uvedomil som si, že pre rodičov toto vzdelávanie nie je ľahká práca. Skúste sa zo dňa na deň, neviem, aký čas vysvetliť, dokázať, ukázať, aby sa (!), vo Všeobecnosti, -ive a –sa na vás s ich obsessive opatrenia, aby dieťa “dobré”!

Ale čím dlhšie som bola mama, tým viac som si uvedomil, že môj otec a môj manžel je vhodné pre deti, ak nie sú chorí, položiť nemožné. Na obnovenie poriadku v hračkách a veci, ktoré si buď dieťa, alebo dať všetky, aby sa mu jeden. Zvyknutí na určitý systém, t. j. hral – out, roztrúsené – zhromažďovať, stano – stano, dieťa bude postupne zvyknúť na disciplínu. A to znamená, že budete získavať cenné vlastnosti ako osoba – organizácia.

Bol som premýšľať o rôznych spôsobov, ako môžeme naučiť deti samostatne rozhodovať. Po všetkých, čisté hračky a veci pre seba, je zákon. Napríklad, stalo sa. Syn, mal tri alebo štyri roky, požiadal, aby sme prišli na návštevu jeho priateľ z materskej školy skupiny. “Samozrejme, poď, poďme upratať vo vašej oblasti. Váš priateľ je náš hosť, a my sa musíme stretnúť ho na čisté a upratané izby.” Syn sa spýtala: “to nie je možné zložiť?” Povedal som: “Nie, synu, ak niečo urobiť, urobte to v plnej miere. Pamätajte si, že keď sme prišli do teta Marina, prišla a povedala, ako sme pohodlné, čisté, dobre, len krásny pohľad? Nie je to pekné vidieť hosťa, že jeho príchod je špeciálne pripravené? Ako príjemné sú slová majstri!” Syn potom povedal: “urobím to sám” — “to je šikovný!”