Každé dieťa je nalodenie na svete

Každé dieťa nástupu na svete, ktoré potrebujú pomoc od dospelých. To je len pojem “pomoc” možno posudzovať rôznymi spôsobmi. Niektorí rodičia dieťaťa domáce úlohy, kravatu jeho topánky, čisté škôlky, zatiaľ čo iné sú len ústne pokyny na vykonanie určitej akcie. Kto má pravdu a kto nie, pochopiť, je dosť ťažké. Ale to je veľmi dôležité, aby kontrolné pomôcť deťom sa nemalo stať disservice.
Pomoc a pásmo proximal development

Prvý, nech definovať, čo pomocník. Po prvé, pomoc je pomoc. Rozdeliť slovo na časti a získajte: “z” a “akcie”. Tak, pomoc je spoločná akcia s inou osobou. Teda koncept určuje potrebu aktívnej účasti tých, ktorí sú v núdzi najviac pomôcť. Preto je nesprávne predpokladať, cez to, čo robíte namiesto niekoho iného. Pomoc je vždy spojené so slovom “spolu” a nie “namiesto”.

Tiež pomôcť spojené s týmito psycho-pedagogický jav ako pásmo proximal development. Pochopiť, čo je obsiahnuté v tejto koncepcie, to je ľahké. To je dosť, aby si predstavili dva kruhy, kde jeden je vo vnútri druhej. Centrálny kruh, plnené skutočné schopnosti a zručnosti — tie činnosti, ktoré dieťa môže vykonávať nezávisle. Mimo vonkajšieho kruhu sú to schopnosti, ktoré dieťa ešte nie je schopný zvládnuť. Dobre, priestor medzi vonkajším a Strednej nich sú tie akcie, ktoré batoľa sa môže master, poskytol pomoc. To je zóny proximal development. Samozrejme, čím skôr tejto oblasti je rozvinutý, tým viac toky a lepšie ľudského rozvoja.

Pomoc a pásmo proximal development

Každý deň ten chalan je konfrontovaný s množstvom javov, ktoré nemôže pochopiť a vstrebať. Samozrejme, medzi skóre tri alebo vyšším matematiku veľkú vzdialenosť, a nikto by si myslel, naučiť dieťa riešenie integrály. Ale medzi Suchý zips a šnúrky — vzdialenosť je malé. A ak má dieťa zvládol manipulácii spony na topánky, to je celkom schopný naučiť sa viazať šnúrky. Ale tu sme potrebovať pomoc dospelého. Pomoc v tomto prípade je v smere detí pohyby, podpora, pochvala, práce na chyby. Nakoniec, vaše dieťa bude učiť používať tento “chúlostivé” vedy, a preto bude shift zóny proximal development, ako súčasť to pôjde na súčasnej úrovni.

Ale ak robíte niečo namiesto dieťaťa, táto zručnosť zostane pre neho v zóne proximal development. Jediná skutočná pomoc od dospelého schopný dieťaťa individuálny rozvoj.
Typické chyby rodičov, alebo tie, na disservice

Najčastejšie chyby v tom, že pomáha, sme sa stretávajú s zapísať dieťa do školy. Ak začnete odsudzovať konanie rodičov, v odpovedi, budete počuť veľa výhovoriek. A ešte to chyba — disservice — je na škodu vzdelávania.

Máme zoznam typické disservice. Pravdepodobne niekto z rodičov zistí, že ich metódy “pomoci”. Neponáhľajte sa ospravedlniť sami lepšie myslieť na dôsledky.
Disservice Č. 1: ak chcete Vykonať dieťaťa domáce úlohy

To je najčastejšia. To je dôležité najmä v základnej škole. Mama sa ponáhľa z práce, sadne vedľa dieťaťa a začína diktovať mu rozhodnutie danú úlohu. V rovnakom čase, získať lepšie, ona komentoval sklon písmen alebo krásu čísla. Netreba hovoriť, že dieťa nie je absolútne zachovaní riešenie, poradie aritmetické, pravopisné pravidlo, atď.? On je konfrontovaný s jednou úlohou — presne podľa pokynov mama. Všetko ide podľa koľaji.
Článok podporovaný: kúpiť nábytok pre deti všetkých vekových kategórií