Każde dziecko dostosowuje się w społeczeństwie po swojemu

Każde dziecko dostosowuje się w społeczeństwie po swojemu, samodzielnie określając granice własnej otwartości. Niektóre dzieci łatwo komunikować się z ludźmi, których widzi po raz pierwszy, inne nie jest łatwo znaleźć wspólny język nawet z najbliższymi. Jednak każdy z dzieci potrzebuje komunikacji. O tym, skąd bierze się plac unikające, co odróżnia ją od naturalnej skromności i jak rodzicom pomóc dziecku pokonać wewnętrzne bariery, powie “Ja — Rodzic”.
Unikające lub skromność?

Aby zrozumieć, co dziecko naprawdę zamknięty, a nie introwertyk, skromny i spokojny charakter, trzeba uważnie obserwować jego zachowanie. O izolacji mówią następujące objawy:

Dziecko , rzadko z zainteresowaniem obsługuje rozmowę, komunikuje się półgłosem i ogranicza się do dyżurnego zestawem zwrotów (np. odpowiedź “nie wiem”);

Dziecko przeżywa zmianę zespołu, spięty w obecności nieznanych dzieci i dorosłych;

Dziecko nigdy nie podtrzymuje swoje zdanie (nawet jeśli ma zabrano ulubioną zabawkę);

Nie miał przyjaciół;

Dziecko boi się wszystkiego co nowe;

On praktycznie nie gestykuluje, często trzyma ręce za plecami lub ukrywa je w kieszeniach;

Dziecko lubi nietypowe hobby (małych dzieci często rekompensują ten brak komunikacji).

Jak już wspomniano, plac zabaw dla dzieci unikające łatwo można pomylić ze skromnością i .
Skromność

Skromne dzieci dość dobrze komunikować się z dobrze znanymi ludźmi, chętnie wspierają rozmowę z bliskimi i wyglądają “buków” tylko w nieznanym firmy lub w przypadku nieoczekiwanych okolicznościach.

— to cecha charakteru, która wyraża się w tym, co dziecko umie i lubi rozmawiać, ale wszystkie swoje emocje i myśli, woli trzymać przy sobie.

Zamknięty mały jednocześnie i nie lubi rozmawiać, i cierpi z powodu samotności. Chce ci powiedzieć coś o sobie, ale on boi się dzielić się tym z nikim. Unikające — to nie jest wrodzone jakości, jest sprzedawany dziećmi ze względu na zdecydowanie zaistniałych okoliczności. Stwierdzono, że najczęściej zamknięte są dzieci z wysokim poziomem inteligencji.
Przyczyny dziecięcej izolacji

Niewłaściwe zachowanie rodziców:

stale niezadowoleni z czynami dziecka (nie chodzi, nie je, itp.);

stawiają na dziecku wysokie wymagania (takie dzieci do serca biorą nawet drobne niepowodzenia, a to mocno uderza w ich poczucia własnej wartości, sprawia, że zanurzyć się w myśli i zamykać na zamek własne emocje);

kłócą się między sobą (z powodu rodzicielskich kłótni dziecko szuka samotności);

wykazują obojętność wobec uczuć dziecka (wydają się one niewielkie).

Urazy psychiczne, spowodowane drwin bliskich lub znajomych.

Ciężka choroba, dziecku niedogodności lub czyni go myśleć o tym, że nie jest taki jak inne dzieci.

Jak pokonać plac unikające?

Nigdy nie mów do swojego dziecka “zamkniętym” na głos, ponieważ on i tak to czuje i przeżywa z powodu jego stanu psychicznego.

Nie zmuszaj dziecka rezygnować z jego pasji, jakimi dziwnymi lub bezużyteczne one nie były. Spróbuj spojrzeć na nich dziecięcymi oczami.

Pomóż dziecku realizować się w hobby. A jeszcze lepiej — bądź o krok do przodu. Na przykład, dziecko zainteresował się geografią — a od razu mu duży glob.

Jeśli dziecku coś nie wychodzi, nie krytykuj, nie obwiniaj go, nazywając “” lub “mięczakiem”. Zamknięty w sobie dziecko i tak zbyt krytycznie odnosi się do samego siebie. Lepiej spróbuj zachęcić go.

Polecamy stronę: Sklep Banaby, który ma w swojej ofercie produkty takie jak łóżeczka dziecięce  i oczywiście materace dziecięce. Polecamy sklep Banaby.pl