Značka kočárků Teutonia začíná svou historii od roku 1947.

Viz více: koberec dětský
Výroba kočárků začalo v suterénu bytového domu a k dnešnímu dni, společnost je jedním z předních výrobců dětských vozíků na světě. Nejprve podvozek kočárků namalované ochranným nátěrem, jen o 3 roky existence, začíná výroba podvozku. Stejně za tuto dobu společnost otevírá a se stěhuje na nové místo, kde se nacházejí, a nyní, město , pak na výrobě pracovalo asi 30 lidí. Za 20 let výroby, značka začne vyrábět barevné podvozku a své kočárky do tkaniny až do tohoto okamžiku se vozík fólií a pleť. Ve stejné době začíná výroba příslušenství k . V 75 roce společnost přichází na světový trh a začne dodávat své produkty do zemí jako je Rakousko, Belgie, Holandsko, Dánsko a Skandinávské země.

Důležitým krokem v růstu pokroku vozík se stal 80 rok, kdy společnost začala vyrábět kombinované kočárky Quadro. Tento model se mohla proměnit z avenue modelu v model pro novorozence. Stejně tak v tomto roce se objeví jedna z prvních skládací vozík Timmy. Tyto inovace přilákala zahraniční investory a výroba firmy byla zakoupena anglické společnosti Britax a název změnil na Britax-Teutonia. V 90 roky společnost udělala velký skok ve výrobě kočárků. Začíná vydávání kočárků Mistral, které vyrábí dodnes. Protože pokrok stál na místě, se zavádí nový typ brzdy, které nemají vliv na pneumatiky a začít používat proprietární systém tichého kočárky. Je vytvořena laboratoř s veškerým vybavením a projektové oddělení pro test kočárků. Díky tomu Teutonia zůstává jedinou společností, která testuje všechny své výrobky na přítomnost škodlivých látek v materiálech v souladu se standardem TOXPROOF.

Z 98 roku 2002 se společnost dostane certifikaci , jako jsou 9001: Systém řízení jakosti výroby, a 14 001: Ekologické, bezpečnostní systém. Od této chvíle firma se zavazuje dodržovat všechny příslušné zákony a předpisy v oblasti ekologie. V 2000 letech společnost dvakrát, z čeho se společnost mění název, nejprve na původní Teutonia kinderwagenfabric, a dále je přidána k názvu GmbH. V roce 2009 se vyrábí nový model kočárku Cosmo, která se stala jednou z nejvíce populárních modelů městských kočárků na dnešní den. Jedním z charakteristické vlastnosti firmy, je koncept Made for You. Tato funkce umožňuje kupující cítit sami v roli návrháře a vybrat si barvy tkaniny, kombinuje kočárek tak, jak se jim chce. V roce 2013 společnost uvádí na trh své webové stránky s výrobků, ve kterém je možné si vybrat nejen barvu tkaniny, ale také zvolit barvu podvozku, kola a další doplňky ke kočárku. V roce 2016 Teutonia změní svůj design a přidává nové, vylepšené prvky v jejich kočárky.

Také doporučujeme: levné dětské postýlky